Adobe Acrobat olmadan PDF Dosyalarını Düzenleme

PDF dosya formatı orijinal olarak 90’lı yılların başında Adobe tarafından oluşturuldu ve şu anda sunumlar, CAD Çizimleri, faturalar, resmi formlar ve diğer yasal belgeler dahil olmak üzere her türlü belgeyi değiş tokuş etmek için en popüler format.

PDF dosya formatının bu kadar popüler olmasının birkaç nedeni vardır. PDF’ler genellikle kaynak belgeden daha kompakttır (boyut olarak daha küçüktür) ve orijinal biçimlendirmeyi korurlar. Bir PDF dosyasının içeriği kolayca değiştirilemez ve diğer kullanıcıların PDF belgelerinden metin yazdırmasını veya kopyalamasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir bilgisayarda veya mobil cihazda bir PDF dosyasını yerel olarak açabilirsiniz.

Ücretsiz PDF Düzenleme Araçları

PDF Dosyaları varsayılan olarak “salt okunur” olsa da, kaynak dosyalara veya Adobe Acrobat gibi ticari PDF düzenleme araçlarına gerek duymadan herhangi bir PDF belgesini ücretsiz olarak değiştirmenize olanak tanıyan geçici çözümler vardır.

Öncelikle PDF dosyalarının gerçek içeriğini değiştirmenize izin veren araçlara odaklanıyoruz. Sayfaları yeniden düzenlemek veya birden çok PDF’yi tek bir PDF’de birleştirmek gibi PDF dosya yapısının kendisini değiştirmek istiyorsanız, lütfen bu ayrıntılı Adobe PDF Kılavuzuna bakın .

Temel Görevler için Çevrimiçi PDF Düzenleyici

Bazen bir PDF dosyasında küçük değişiklikler yapmanız gerekir. Örneğin, kişisel telefon numaranızı çevrimiçi yüklemeden önce bir PDF dosyasından gizlemek isteyebilir veya bir sayfaya notlar ve serbest çizimlerle açıklama eklemek isteyebilirsiniz.

Ücretsiz ve aynı zamanda tarayıcıda parola korumalı PDF belgelerini düzenlemenize izin veren çevrimiçi bir PDF düzenleyici olan PDFEscape.com ile bu tür düzenlemeleri bir PDF’de kolayca gerçekleştirebilirsiniz .

PDF Escape ile, beyazlatma aracını kullanarak bir PDF dosyasının parçalarını * gizleyebilir veya özel şekiller, oklar, metin kutuları ve yapışkan notlar yardımıyla ek açıklamalar ekleyebilirsiniz. Diğer PDF sayfalarına / web belgelerine köprüler ekleyebilirsiniz.

Not: Gizlemek redaksiyondan farklıdır çünkü burada bir PDF dosyasının ilişkili meta verilerini değiştirmiyoruz, sadece bir PDF dosyasının belirli görünen kısımlarını o bölgenin üzerine opak bir dikdörtgen yapıştırarak gizliyoruz, böylece dikdörtgenin altındaki şeyler görünmez kalır.

Ayrıca bkz: PDF Şifrelerini Kaldırma

PDF Dosyalarının Meta Verilerini Değiştirin

Bir PDF belgesiyle ilişkili * meta verileri düzenlemek isterseniz Becy PDFMetaEdit’e bakın . Bu, başlık, yazar adı, oluşturma verileri, anahtar kelimeler vb. Dahil olmak üzere bir PDF belgesinin özelliklerini düzenlemenize yardımcı olabilecek ücretsiz bir yardımcı programdır.

Araç aynı zamanda PDF şifrelerini kaldırmak  ve PDF belgelerini şifrelemek için de kullanılabilir, böylece sadece şifreyi bilen kullanıcılar PDF dosyalarınızın içeriğini okuyabilir. Ve bu PDF meta verileri artı yer imleri düzenleyicisi komut satırından çalıştırılabildiğinden, bunu toplu işteki birden çok PDF dosyasındaki bilgileri güncellemek için kullanabilirsiniz.

Not: PDF dosyalarınızı web’de yayınlamayı planlıyorsanız, Google arama sonuçlarında PDF dosyalarınızın organik sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olacağından tüm dosyalara uygun meta veriler eklemeyi düşünmelisiniz.

Bir PDF Dosyasının Metnini Düzenleme

Bir PDF dosyasındaki metni düzenlemek istiyor ancak kaynak belgelere erişiminiz yoksa, yapabileceğiniz en iyi şey, PDF’nin içeriğine bağlı olarak PDF dosyasını düzenlenebilir bir Word belgesine veya bir Excel elektronik tablosuna dönüştürmektir.

Ardından bu dönüştürülmüş PDF’leri Microsoft Office’te (veya Google Dokümanlar’da) düzenleyin ve değiştirilen dosyaları herhangi bir PDF yazıcı kullanarak PDF formatına geri aktarın .

Şunları yapabilirsiniz Word PDF düzenleme PDF dokümanı metin çoğunlukla ise, masaüstü sürümünü kullanabilir veya Stanza bir Word belgesine o PDF dönüştürme. Belge görüntüler, çizelgeler, tablolar ve diğer karmaşık biçimlendirmeleri içeriyorsa, BCL Research’ten çevrimiçi PDF’den Word’e dönüştürücüyü veya NitroPDF’den olanı deneyin – birincisi anında dönüştürme sunarken, ikinci hizmet daha doğru sonuç vermesine rağmen bir güne kadar sürebilir. Sonuçlar.

Gelişmiş PDF Düzenleme (Görüntüler, metin vb.)

Artık temel PDF düzenleme araçlarını bildiğinize göre, aynı zamanda ücretsiz olan ancak bir PDF dosyasındaki görüntüleri değiştirmek, imza eklemek, akışı bozmadan metin bloklarını kaldırmak gibi daha gelişmiş düzenlemeler yapmanıza yardımcı olabilecek başka bir PDF düzenleyici grubuna bakalım. belgenin vb.

İlk olarak , herhangi bir PDF sayfasına doğrudan metin yazmak için de kullanabileceğiniz ücretsiz bir PDF görüntüleyici ve düzenleyici olan PDF XChange var . PDF XChange ayrıca görüntü damgalarını da destekler, böylece aracı PDF dosyalarını imzalamak veya PDF sayfasının herhangi bir yerine görüntü eklemek için kullanabilirsiniz .

Ardından , PDF içeriğini yerel olarak içe ve dışa aktarabilen ücretsiz bir vektör çizim aracı (Adobe Illustrator gibi) olan Inkscape’e sahipsiniz .

 

Inkscape ile bir PDF sayfasındaki herhangi bir nesneyi (metin, grafik, tablo vb. Dahil) seçebilir ve bunları farklı bir konuma taşıyabilir ve hatta PDF dosyasından kalıcı olarak kaldırabilirsiniz. Ayrıca Inkscape ile PDF dosyalarına açıklama ekleyebilir veya yerleşik kalem aracını kullanarak bir sayfada serbest çizim yapabilirsiniz.

Gelişmiş PDF düzenleyicileri kategorisindeki bir sonraki araç , PDFImport uzantısına sahip OpenOffice Draw’dur . OpenOffice Draw, satır içi düzenlemeyi destekler, böylece bir PDF belgesindeki yazım hatalarını kolayca düzeltebilir veya rengi değiştirme, metin boyutunu artırma veya azaltma, varsayılan yazı tipi ailesini değiştirme vb. Gibi biçimlendirmeyle ilgili değişiklikler yapabilirsiniz.

PDF Düzenleme

Inkscape gibi, OpenOffice araç kutusu da açıklamalar, şekiller, resimler, tablolar, grafikler vb. İçin destek içerir, ancak burada daha fazla seçeneğiniz vardır ve yazılım da daha az karmaşık görünür.

OpenOffice paketi biraz hantaldır (Draw için bağımsız bir yükleyici sağlamazlar) ancak bant genişliğiniz varsa, OpenOffice, Adobe Acrobat için bütçeniz olmadığında PDF belgelerini işlemek için en iyi araçtır.